Dos Ojos

Rekord świata
w nurkowaniu jaskiniowym

  • 9.10.2009
  • Odległość: 17 km
  • Głębokość: 72 m
  • Czas: 9:58 h


Uczestnicy

Leszek Czarnecki

Leszek Czarnecki

Leszek Czarnecki jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Getin Holding S.A. oraz Getin Noble Bank S.A. i głównym udziałowcem sześciu spółek notowanych na GPW. Zbudował od podstaw Europejski Fundusz Leasingowy, później stworzył Getin Noble Bank – największy polski, prywatny bank oraz całą grupę finansową – Getin Holding. (więcej)

Bernard Afeltowicz

Bernard Afeltowicz

Rocznik 1960, jeden z pionierów rynku consumer finance w Polsce: stworzył jedną z pierwszych w kraju firm pośrednictwa kredytowego CLA, którą następnie sprzedał Amerykanom, przechodząc równocześnie do polskiego oddziału CFG AIG, którym kierował do 2006 roku. Potem zaangażowany w rozwijanie operacji Getin International na wschodzie: w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. (więcej)

Remigiusz Baliński

Remigiusz Baliński

Nurek z wieloletnim doświadczeniem, instruktor nurkowania od 1989 roku. Jeden z pierwszych kursantów młodego instruktora Leszka Czarneckiego z początków lat 80 ;). (więcej)

Zbigniew Dorenda

Zbigniew Dorenda

Urodził się w 1955 roku we Włocławku. We Wrocławiu mieszka od 1956r. Tu ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. W latach 1970-1975 uprawiał wyczynowo wioślarstwo i w roku 1972 zdobył Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Podczas studiów, w 1976 roku, ukończył kurs płetwonurkowania i został członkiem Akademickiego Klubu Podwodnego „Pirania”. (więcej)

Nuno Gomes

Nuno Gomes

Urodził się w Lizbonie w 1951 roku. Dorastając na portugalskim wybrzeżu praktycznie żył w morzu i nauczył się pływać i polować z kuszą w nieprzewidywalnym portugalskim Atlantyku. Pewnym wyjaśnieniem jego miłości dla nurkowania i pozornej nieświadomości niewygody jest fakt, że gdy Nuno miał 11 lat potrafił polować z kuszą całymi godzinami bez pianki. (więcej)

Bogusław Ogrodnik

Bogusław Ogrodnik

Bogusław Ogrodnik jest niezwykle barwną postacią. W życiu robił już chyba wszystko. Zwiedził cały świat. I chociaż góry towarzyszyły mu od zawsze, to ze wspinaczką wysokogórską zmierzył się dopiero w 2004 roku – podczas wyprawy na najwyższy szczyt Ameryki Południowej - Aconcagua w Andach. (więcej)

Ryszard Paluszkiewicz

Ryszard Paluszkiewicz

Urodzony w sierpniu 1960 roku, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Człowiek od lat związany z nurkowaniem i jego techniczną stroną. Łączy pasję z pracą. Od ponad 20 lat zajmuje się produkcją ubiorów do nurkowania. (więcej)

Krzysztof Starnawski

Krzysztof Starnawski

Rocznik 1967, przeważnie w drodze. Jest eksploratorem i ratownikiem. Posiada imponujący dorobek w nurkowaniu jaskiniowym, zarówno 181 metrów w głąb czeskiej Hranickiej Propasti, jak również wspólnie z Leszkiem Czarneckim 14 kilometrów wzdłuż systemu meksykańskich jaskiń Dos Ojos. (więcej)

Witold Śmiłowski

Witold Śmiłowski

To jedna z najbardziej niezwykłych postaci świata nurkowego. Posiada ogromną wiedzę teoretyczną oraz ponad trzydziestoletnie doświadczenie w podwodnym szkoleniu. Oprócz nurkowania poświęca się też wielu innym sportom. Ma czarny pas w karate, systematycznie trenuje kulturystykę, ściga się na torach szybkimi motocyklami, lata samolotem, skacze na spadochronach, uprawia kite surfing. (więcej)

Mirosław Wolski

Mirosław Wolski

Urodzony: sierpień 1961. Absolwent Politechniki Białostockiej, od 1987 zamieszkały w Kaliforni, zawodowo zajmuje sie „piciem” kawy illy. Przygodę z nurkowaniem zaczął w 1976 r. w „KNS Skalar Białystok”. Instruktor nurkowania od 1982 r., sternik jachtowy i motorowodny. (więcej)

Peter Venter

Peter Venter

Kris

Kris

Stev

Stev

Tio

Tio

Mateusz Matczak

Mateusz Matczak

® RB & BO. Wszelkie prawa zastrzeżone. O autorach strony.

Regulamin