Dos Ojos

Rekord świata
w nurkowaniu jaskiniowym

  • 9.10.2009
  • Odległość: 17 km
  • Głębokość: 72 m
  • Czas: 9:58 h


Krzysztof Starnawski

Krzysztof Starnawski

Rocznik 1967, przeważnie w drodze. Jest eksploratorem i ratownikiem. Posiada imponujący dorobek w nurkowaniu jaskiniowym, zarówno 181 metrów w głąb czeskiej Hranickiej Propasti, jak również wspólnie z Leszkiem Czarneckim 14 kilometrów – rekord świata - wzdłuż systemu meksykańskich jaskiń Dos Ojos oraz pionierskie dokonania w syfonach jaskiń tatrzańskich. Od kilku lat filmuje pod wodą, szczególnie podczas odkrywczych wypraw na wraki. Jest instruktorem wspinaczki, taternictwa jaskiniowego, nurkowania i nurkowania jaskiniowego, narciarstwa i żeglarstwa, szefem szkoły górskiej „W Przestrzeni”.

Prowadził Lwią Wyprawę - kanioning, startował w rajdach przygody, łącznie z Eco Challenge i Adrenalin Rush. Ponadto członek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, rozwija się w kierunku podwodnego ratownictwa jaskiniowego. Próba przytłoczenia ilością i ciężarem gatunkowym dorobku, jeśli nawet dołożyć do tego masywnego Kolosa z wielickiej soli, którego zdobył w 1999 roku właśnie za „Wyczyn roku” - głębokie nurkowanie w Hranickiej Propasti, absolutnie nie wyczerpuje definicji tej wyjątkowej postaci.

Wziął udział w wyprawach:
Meksyk 2005 i 2009 rok, Biegun Północny 2006 rok, Atol Bikini 2006 i 2007 rok, Syberia 2007 rok, Mikronezja 2010 rok oraz Filipiny w 2016 roku.

® RB & BO. Wszelkie prawa zastrzeżone. O autorach strony.

Regulamin